Koszykarskie derby Oświęcimia dla uczniów z MG2

kadet1
            W sobotnie popołudnie nasi młodzicy gościli rówieśników z Niwy Oświęcim. Na trybunach było czuć atmosferę koszykarskiego święta. Świetnie zorganizowani kibice naszego klubu, którzy szczelnie wypełnili halę przy ulicy Konarskiego bardzo żywiołowo dopingowali swoich ulubieńców.
Mecz rozpoczynamy bardzo skuteczną obroną na całym placu gry i szybko wyprowadzanymi kontratakami. Koszykarze Niwy dzielnie stawiali czoła znacznie lepiej wyszkolonym gospodarzom. Niestety, determinacja i wola walki jaką goście się niewątpliwie wykazali, nie wystarczyła aby wygrać z oświęcimskimi niedźwiedziami. Od początku meczu narzucamy swój styl gry i systematycznie powiększamy przewagę. Pierwszą kwartę UKS Kadet wygrywa 32-6. Po tak nokautującym początku, spokojnie kontrolujemy przebieg spotkania do ostatniej syreny systematycznie powiększając przewagę. Ostatecznie wygrywamy mecz 121-20.
Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych, którzy konsekwentnie zrealizowali zadania jakie sobie wyznaczyliśmy na odprawie przedmeczowej. Mam nadzieję, że swoją grą podziękowaliśmy bardzo licznie zgromadzonym kibicom na trybunach. Dziękujemy wszystkim fanom Kadeta za wspaniały doping i już teraz zapraszamy na Międzynarodowy Turniej z okazji Wyzwolenia Miasta Oświęcim, który odbędzie się już w najbliższy weekend na hali popularnego Konara.
Wielkie brawa dla Szymona Zapały, który zaliczył najlepszy swój mecz w sezonie ! Oby tak dalej.
Punktowali Mateusz Hnatyszyn 27 pkt, Szymon Zapała 24 pkt., Łukasz Stolarczyk i Jakub Gunia po 18 pkt., Szczerbic Mateusz i Bratek Rafał po 9pkt., Klaudiusz Grzegorzek 8 pkt., Stawowczyk Adam 6 pkt., Daniel Angielaszek 2 pkt.
trener Wojciech Porębski
admin. Dariusz Wawrzyniak
Skip to content