Kolejny rok szkolny przed nami!

DSCF1437

         

          1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Otwarcia dokonał  dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu – pan Grzegorz Olszewski. W swoim  przemówieniu przypomniał historię września 1939r., podkreślił znaczenie patriotyzmu, walki o wolność, solidarności, rodziny. Zaznaczył, że nasze gimnazjum od lat  kultywuje najlepsze tradycje, ważne w życiu każdego  młodego obywatela. Podkreślił, że uczeń Miejskiego Gimnazjum nr 2 powinien reprezentować  takie wartości jak: wysoka kultura osobista, sumienność, punktualność, pracowitość.

Następnie  dyrektor szkoły przywitał serdecznie pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy zaszczycili mury MG2.  Uczniowie klas trzecich przedstawili młodzieży symbole naszego gimnazjum – sylwetkę patrona Łukasza Górnickiego, sztandar i logo.

Pan dyrektor życzył w nowym roku szkolnym zarówno nauczycielom jak i uczniom sukcesów, optymizmu oraz  zapału do pracy.

Katarzyna Strycharska

Skip to content