Kolejne spotkanie z dietetyczką za nami‼

DSCN9193

 

Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu jako szkoła będąca w zaszczytnym gronie Sieci Szkół Promujących Zdrowie i posiadająca Wojewódzki Certyfikat, realizuje wiele działań mających na celu edukację młodzież dla zachowania zdrowia.

Po bardzo ciekawym wykładzie doktor onkolog z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im św. Łukasza w Tarnowie, przyszedł czas na edukację w zakresie zdrowego odżywiania.

Wzorem roku ubiegłego do naszej szkoły zaprosiliśmy panią dietetyk Martę Tobiczyk z poradni dietetycznej „Dieta i My”. Przeprowadziła ona lekcje zdrowego odżywiania w każdej klasie pierwszej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak powinny wyglądać prawidłowe nawyki żywieniowe, omówiony został dzienny jadłospis ze szczególnym uwzględnienie roli pierwszego i drugiego śniadania. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach zadając pani dietetyk mnóstwo pytań. Po spotkaniu uczniowie mieli okazję do konsultacji indywidualnych.

koordynator Joanna Piecha

admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content