„Kącik sztuki”

klasa

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ZABAWA SZTUKĄ” stworzyliśmy w sali klasy 2b „Kącik sztuki”, czyli miejsce, w którym dzieci będą mogły odkrywać dzieła wybitnych artystów i zdobywać inspirację do działalności twórczej.
Albumy przedstawiające całą gamę dzieł sztuki zostały wypożyczone ze szkolnej biblioteki i jak się okazuje, robią na dzieciach ogromne wrażenie. „Na tropie fałszerzy dzieł sztuki” to książka, w której czytelnik korzystając z załączonej do wydania lupy, może przeprowadzić śledztwo, szukając szczegółów różniących podrobiony obraz od oryginału. Piotr Barsony w „Historiach Mona Lizy” zaprasza dzieci do niezwykłego muzeum: impresjonizm, fowizm, kubizm, ekspresjonizm, surrealizm, minimalizm… Monet, Gaugin, Cèzanne, Picasso, Dali, Bacon, Pollock, Warhol, Basquiat… Wszyscy tu są ze swoimi portretami Mona Lizy, każdy na swój wyjątkowy sposób!

M. Żądło