Mistrzostwo Województwa w Koszykówce

5

 

Drużyna koszykarska z Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu najlepszym zespołem w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców.
W środę 06.03.2022r. w Gorlicach miał miejsce Turniej koszykarski w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców.
Do turnieju przystąpiło 6 najlepsze drużyn wyłonionych w zawodach rejonowych. Zespoły zostały rozlosowane na dwie grupy po trzy zespoły. W grupach mecze zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym”. Nasza drużyna została przydzielona do grupy A.
Grupa A
SP 2 Oświęcim (UKS Kadet Oświęcim)
SP 100 Kraków (Korona Kraków)
SP 17 Tarnów (Unia Tarnów)
Grupa B
SP 4 Gorlice (MKS Gorlice)
SP Podłęże
SP 1 Skawa
Do turnieju przystąpiliśmy bardzo zmotywowani i głodni sukcesu. W pierwszym meczu pewnie pokonujemy drużynę z Tarnowa 47 do 15, grając bardzo skutecznie w ataku i przede wszystkim nieustępliwie w obronie. W drugim meczu nie zwalniamy tempa wygrana z Krakowem 55 do 15 to głównie wynik naszej zespołowej obrony. Dzięki tej wygranej wychodzimy z pierwszego miejsca w naszej grupie.
Grupa A
SP 2 Oświęcim 47: 15 SP 17 Tarnów
SP 100 Kraków 25 : 11 SP 17 Tarnów
SP 2 Oświęcim 55 : 15 SP 100 Kraków
Grupa B
SP 4 Gorlice 22 : 17 SP 1 Skawa
SP Podłęże 20 : 19 SP 1 Skawa
SP 4 Gorlice 33 : 16 SP Podłęże
Po fazie grupowej dwie najlepsze drużyny z każdej z grup grały ze sobą z zaliczeniem meczu grupowego.
W walce o medale najpierw zmierzyliśmy się z drugą drużyną z grupy B. Ambitny mistrz rejonu krakowskiego SP Podłęże nie była wstanie dorównać nam kroku. Wygrana 56 do 20 bardzo mocno podbudowała nasze morale. W kolejnym meczu z gospodarzem turnieju SP 4 Gorlice wiedzieliśmy, że mistrzostwo województwa jest na wyciągnięcie ręki. Nasza gra od samego początku mocno zaskoczyła gospodarzy. Skuteczne seryjnie zdobywane punkty spod kosza przez Krzysztofa Porwita i Igora Milera oraz celne rzuty za „3” Mateusza Zgrajka i Dominika Hubera pozwoliły nam na objęcie 20 pkt. przewagi. Jednak na słowa pochwały zasłużył cały zespół. Bo bardzo skuteczna, nieustępliwa obrona zespołowa pozwoliła nam wygrać to spotkanie 42 do 20.
Faza medalowa turnieju:
SP 2 Oświęcim 56 : 20 SP Podłęże
SP 100 Kraków 35 : 34 SP 4 Gorlice
SP 2 Oświęcim 42 : 20 SP 4 Gorlice
SP Podłęże 22 : 32 SP 100 Kraków
Kolejność końcowa
I miejsce: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 2 Oświęcim
II miejsce: SP 100 Kraków
III miejsce: SP 4 Gorlice
IV miejsce: SP Podłęże
V-VI miejsce: SP 17 Tarnów, SP Skawa
skład drużyny: Wiktor Cetnarski, Borys Kądzioła, Albert Bratek, Piotr Gurdek, Vincent Lach, Mateusz Gawroński, Dominik Huber, Krzysztof Porwit, Mateusz Zgrajek, Igor Miler, Artur Janik, Filip Grzywa
trener Wojciech Porębski

SP2 Oświęcim vs SP4 Gorlice

SP2 vs  SP Podłęże

 

SP2 vs SP100 Kraków

 

SP2 vs SP17 Tarnów

Skip to content