JASEŁKA 2015

DSCN9392

„Jest taki dzień w roku, przy którym inne dni bledną. Ten dzień jest niezapomniany, niezwykły, przepojony wzajemną miłością. Ten dzień to wigilia i to właśnie w ten wigilijny wieczór otwiera się wnętrze ziemi i jasnym płomieniem świecą ukryte w nim skarby, woda w źródłach, potokach i rzekach zmienia się na chwilę w wino i miód, a nawet w płynne złoto”. Tymi słowami rozpoczęło się Spotkanie Świąteczne, które odbyło się w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu w dniu 16. grudnia 2015 r.
Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie, rodzice oraz przyjaciele szkoły tacy jak: p. Włodzimierz Paluch Przewodniczący Stowarzyszenia Współpracy z Zagranicą przy Miejskim Gimnazjum nr 2, Rada Rodziców, a także uczestnicy świetlic i stowarzyszeń na rzecz których pracują nasi wolontariusze. Przy blasku świec, uczniowie recytując poezję między innymi ks. J. Twardowskiego przypominali o znaczeniu Wigilii oraz Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy spotkania włączyli się do wspólnego kolędowania, któremu przewodził szkolny chór prowadzony przez p. Annę Kuczmierczyk.
koordynator Jolanta Jarosz
admin. Dariusz Wawrzyniak