IV Turniej Rodzinny

DSCN3144

7 czerwca 2015, w sali gimnastycznej przy PZNr 2 w Oświęcimiu odbył się IV Rodzinny Turniej Siatkówki. Przekrój wiekowy od 10 do około 50 lat, wzrostowy od 1.35 do 2.05 m. Ale uśmiechy u wszystkich szerokie, każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Rozgrywki prowadzono w dwóch kategoriach: rodzic + uczeń szkoły podstawowej – 24 drużyny oraz rodzic + uczeń szkoły gimnazjalnej – 18 drużyn.

Rywalizację pierwszego etapu przeprowadzono w grupach po sześć drużyn. Mecze każdy z każdym, do 15 punktów. Do kolejnej rundy awansowały po dwa czołowe zespoły z grup. Rozgrywki były bardzo zacięte, żadna piłka nie była za trudna by próbować ją przebić przez siatkę. Pomiędzy grami można było przekąsić znakomite grillowane kiełbaski i poczęstować się świetnymi wypiekami, przygotowanymi przez rodziny uczestników.
W kategorii „starszej” wszystkie zgłoszone pary to uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 wraz z rodzinami.
Pierwsze miejsce wywalczyła rodzina Bartek i Krzysztof Budziła, przed Tomaszem i Agnieszką Wójcik. Trzecie miejsce zajęli Anna i Adam Mituta.
W tym roku wręczona została również nagroda „Rodzica Roku” dla Barbary i Jana Lipka, za wkład włożony w działalność klubu.
Czołowe drużyny otrzymały puchary, medale i drobne upominki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe koszulki. Turniej zakończył się około godziny 14,00. Zawodnicy udali się do domów, już umawiając się na następne spotkanie w przyszłym roku.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, którzy przyczyniły się do bezpiecznego, sprawnego i pomyślnego przebiegu zawodów – koszulki i medale rozdane, kiełbaski zjedzone – IV Rodzinny Turniej Siatkówki przeszedł do historii.
Turniej był zorganizowany przez UKS Setbol Oświęcim oraz współfinansowany przez Miasto Oświęcim.

koordynator Krystyna Karaś
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content