IV Ogólnopolski Turniej Koszykówki „O Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim”.

turniej

Klub Sportowy UKS Kadet Oświęcim zaprasza wszystkich sympatyków basketu na IV Ogólnopolski Turniej Koszykówki „O Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 09.09. – 11.09. 2022r. W turnieju wezmą  udział uzdolnieni koszykarze urodzeni w 2010 roku oraz młodsi. Rozgrywki toczyć się będą na  hali sportowej Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 w Oświęcimiu  na ul. Słowackiego 41 oraz hali sportowej  PZ nr 2 na ul. Bema 8.

Wrześniowy  turniej odbywać się będzie z udziałem 12 drużyn. Wśród zespołów biorących udział w rywalizacji wezmą: MUKS Sari Żory, Pogoń Ruda Śląska, AZS Częstochowa, UKS SP 27 Katowice, TS Wisła Kraków, Regis Wieliczka, KS Korona Kraków, MKS Grojec – Mazowieckie, UKS Białołęka – Mazowieckie, Górnik Wałbrzych – Dolnośląskie, BC Swiss Krono Żary – Lubuskie oraz gospodarz turnieju KS UKS KADET Oświęcim.

Młodzi koszykarze rozpoczną swoje zmagania w piątek o godz. 12:00. Zespoły rywalizować będą w 4 grupach po 3 zespoły. Dwie najlepsze drużyny z grupy awansują do ćwierćfinału turnieju. Relacja z turniejowych zmagań będzie transmitowana na żywo w serwisie YOUTUBE i na oficjalnej stronie klubowej. Drużyna, która zajmie ostatnie miejsce w grupie zagra o miejsca 9-12. W sobotę o godzinie 12.00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie turnieju w obecności wszystkich drużyn. Otwarcia dokonają włodarze miasta i gminy Oświęcim.

Turniej zakończy się wręczeniem pucharów dla każdej z drużyn, statuetek dla najlepszych zawodników z poszczególnych zespołów oraz pamiątkowych medali.

Współorganizatorami turnieju wraz z naszym klubem są: Miasto Oświęcim, Gmina Oświęcim, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu  a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Oświęcim.  Zachęcamy aby w tym dniu rodzice, dziadkowie, przyjaciele i wszyscy sympatycy  wspierali w sportowej rywalizacji młodych adeptów koszykówki. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Dodatkowo w czasie rywalizacji na boisku równolegle będzie rozgrywany E-Turniej w NBA 2K22 dla zaproszonych drużyn. Patronat nad, tym turniejem objął MEDIA EXPERT w Oświęcimiu.

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom

Skip to content