III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach

DSC06108

 

30 października 2018 roku w Katowickim Spodku odbyły się

. Uczestniczyła w nich 10-cio osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

Zawody zgromadziły liczną grupę miłośników królewskiej gry. Około 1500 szachistów z całej Polski rywalizowało ze sobą na dystansie 7 rund. Wszyscy grali w swoich grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Nasi uczniowie walczyli dzielnie i spisali się dobrze, na miarę swoich umiejętności.

Najlepszym wynikiem, zgodnie z przewidywaniami, pochwalić się może Tomasz Musiał, który zdobył 4,5 pkt. Jednak on mierzył nieco wyżej niż zajęte przez niego 8. miejsce wśród gimnazjalistów.

Spośród czwórki ósmoklasistów: Kacper Śreniawski, Szymon Brzozowski, Kamil Ławczys i Maciej Daszkiewicz najlepiej spisał się ten ostatni, zajmując 48. pozycję z 3 punktami.

Swoje pierwsze kroki na turniejach ma już za sobą siódmoklasistka Katarzyna Piskorz. Tym razem nie poszło najlepiej, ale na sukcesy przyjdzie czas.

W turnieju wzięła udział również czwórka naszych drugoklasistów. Z dziewcząt lepiej wypadła Basia Bibrzycka, zdobywczyni trzech punktów, które dały jej 40 pozycję. Z kolei wśród chłopaków bardzo dobrze spisał się Jakub Kantyka, który z 4 punktami zajął 54 miejsce. Pozostałe osoby z naszej szkoły w tej kategorii wiekowej to Vanessa Jarosz oraz Filip Socha.

Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie. Brali w nich udział zarówno początkujący adepci tej dyscypliny jak również zaawansowani, doświadczeni szachiści reprezentujący na co dzień różne kluby. W tym towarzystwie wszelkie punktowe zdobycze należy uznać za sukces, a zebrane doświadczenie i nauka powinna owocować w kolejnych latach.

Opiekę nad grupą sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Kantyka.

 

Skip to content