II Międzynarodowy Turniej o Puchar Wolności w koszykówce chłopców kategorii UM-15

_kadet

 

W dniach 30-31 stycznia 2016 roku w hali Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących w Oświęcimiu odbył się II Międzynarodowy Turniej o Puchar Wolności w koszykówce chłopców kategorii UM-15.

Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim oraz patronatem medialnym Faktów Oświęcim. W turnieju brały udział 4 drużyny: WKS Śląsk Wrocław, MOSM Bytom, BK MŚK Keźmarok i UKS Kadet Oświęcim. Podczas turnieju rozegrano 6 spotkań. Turniej rozgrywany był w systemie „każdy z każdym”. W meczu inauguracyjnym gospodarze podejmowali zaprzyjaźnioną drużynę z Bytomia. Niestety gra zawodników KADETA stała poniżej ich poziomu, czego skutkiem była pierwsza przegrana w turnieju. W następnym meczu spotkały się drużyny WKS Śląsk Wrocław vs BK MŠK Kežmarok. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Szybkie akcje, gra punkt za punkt od pierwszej minuty do ostatniej sekundy. Zwycięsko z tej potyczki wychodzą Wrocławianie, choć goście ze Słowacji 52 sekundy przed końcem meczu wygrywali 57-55. Po drugim meczu miało miejsce uroczyste otwarcie turnieju. Otwarcia dokonał Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut z Prezesem UKS Kadet Oświęcim Ewą Walusiak. Podczas otwarcia zostały odegrane hymny – Słowacji i Polski. Po godzinnej przerwie rozpoczął się mecz UKS Kadet – WKS Śląsk Wrocław. Gospodarze ruszyli do boju od pierwszej minuty. Dobra skuteczność w ataku oraz dobra obrona na całym boisku skutecznie nękała zespół z Wrocławia. Bardzo dobra gra oświęcimian pozwoliła wysoko wygrać to spotkanie. W drugim dniu turnieju pierwszy mecz rozegrał MOSM Bytom i BK MŠK Kežmarok. Goście ze Słowacji musieli uznać wyższość drużyny z Bytomia i spotkanie zakończyło się wynikiem 59-65. Kolejny mecz rozegrany został pomiędzy drużynami WKS Śląsk Wrocław i MOSM Bytom. Podczas tego spotkania zmęczony po pierwszym meczu MOSM Bytom nie był w stanie pokonać faworyta spotkania WKS Śląsk Wrocław. W ostatnim meczu turnieju UKS KADET podejmował gości ze Słowacji. Wyniki poszczególnych rozegranych spotkań do ostatniej chwili nie pozwoliły wyłonić zwycięscy turnieju. Wygrana ostatniego meczu gwarantowałaby KADETOWI I miejsce. Pomimo iż zawodnicy walczyli całym sercem, końcowy wynik należał do drużyny BK MŠK Kežmarok. I tak oto do wyłonienia Mistrza turnieju potrzebna była mała tabelka. O kolejności miejsc decydowały kosze zdobyte i stracone pomiędzy zespołami. Najlepszy bilans mieli goście z Wrocławia i to oni wygrali cały turniej. Po każdym spotkaniu wyłoniono MVP meczu a podczas uroczystości zakończenia MVP turnieju. Wszyscy uczestniczy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki. Każde ze spotkań rozegranych w ramach turnieju poprzedzone było prezentacją zespołów a zawodnikom i widzom towarzyszyła oprawa muzyczna. W czasie przerw zorganizowano konkursy rodzinne. Poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych zawodników był tak wyśmienity, że nie tylko zaspokoił apetyt, ale wszystkich wprawił w dobry nastrój.

Wyniki poszczególnych meczy:

UKS KADET Oświęcim – MOSM Bytom 51 – 63
MVP: Zapała Szymon

WKS ŚLĄSK Wrocław – BK MŚK Keźmarok 64 – 61
MVP: Miler Adam

UKS KADET Oświęcim – WKS ŚLĄSK Wrocław 82 – 46
MVP: Czempiel Maciej

BK MŚK Keźmarok – MOSM Bytom 59 – 65
MVP: Haberek Paweł

WKS ŚLĄSK Wrocław – MOSM Bytom 65 – 45
MVP: Kozłowski Igor

BK MŚK Keźmarok – UKS KADET Oświęcim 59 – 55
MVP: Durkać Adam

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce – WKS ŚLĄSK WROCŁAW

II miejsce – MOSM BYTOM

III miejsce – BK MŠK KEŹMAROK

IV miejsce – UKS KADET OŚWIĘCIM

 

kulturalnypowiat.pl
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content