Europejski kodeks walki z rakiem

Bez tytułu

 

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Walki z Rakiem (4 luty 2019 roku) chcemy zwrócić Państwa uwagę na to, jak ważna w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest profilaktyka.

Międzynarodowe zespoły badawcze szacują, że nawet 90% nowotworów powodują czynniki zewnętrzne, na które mamy wpływ. Przestrzegając prostych zasad zdrowego stylu życia, jesteśmy w stanie obniżyć ryzyko zachorowania. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w ten sposób można uniknąć nawet 50% przypadków wszystkich nowotworów. Zasady, których należy przestrzegać, zostały opracowane dzięki wieloletnim badaniom naukowym i opublikowane pod tytułem „Europejski Kodeks Walki z Rakiem”. Na podstawie dwunastu zaleceń Kodeksu stworzono polską publikację „12 sposobów na zdrowie”. Zawierają one porady pomocne w prowadzeniu zdrowego stylu życia i obniżeniu ryzyka zachorowania na raka.

12_prostych_zasad

Europejski kodeks walki z rakiem

 

Joanna Piecha

Skip to content