Etap powiatowy „Wielkiej Ligi Czytelników”

20190228_111822

 

 

28 lutego odbył się II etap Wielkiej Ligi Czytelników. 16 trzyosobowych drużyn z 10 szkół naszego powiatu  miało  godzinę, by odpowiedzieć na 130 pytań związanych z treścią książki wybranej przez liderów stowarzyszenia „Wielka Liga“. W tym roku czytelnicy z klas I-IV wykazywali się znajomością „Niezwykłych przygód dziesięciu skarpetek“ Justyny Bednarek, a uczniom starszych klas przypadł w udziale „Pan Samochodzik i Niesamowity Dwór“ Zbigniewa Nienackiego.

 

Naszą szkołę reprezentowały dwie bardzo dobrze przygotowane drużyny w składzie: Helena Dąbrowska, Julia Matula, Oliwia Zeman (klasy I-IV); Natalia Czarnik, Dominika Kotowicz, Natalia Krawczyk (klasy V-VIII). Uczniowie w przyjaznej atmosferze sprawnie udzielali odpowiedzi. Po zakończeniu testu, gdy wszyscy otrzymali dyplomy i zrobiono pamiątkowe zdjęcia, na zebranych czekała miła niespodzianka – pączek z okazji Tłustego Czwartku.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup książek do konkursu.

 

Skip to content