Ekologiczne zmagania młodych ze starszymi

IMG_4654

 

 

W dniu 30 kwietnia odbył się w naszej szkole “Turniej Ekologiczny” w klasach pierwszych przeprowadzany samodzielnie przez uczennice z klasy III d gimnazjum o profilu biologiczno-chemicznym. Natalia Zgoda, Julia Rubik, Zuzanna Adamczak, Zuzanna Krawczyk, Agata Krasoń i Karolina Jucha przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek następujące konkurencje grupowe:
Nr 1 – EKOTEST
Nr 2 – EKOPUZZLE
Nr 3 – EKOREBUS
Nr 4 – EKOTEKST
Nr 5 – EKORYSUNEK
Nr 6 – RECYKLING
Nr 7 – EKOWYŚCIG
Dwugodzinne rozgrywki w klasach Ia i Ib przybliżyły i utrwaliły młodszym uczniom wiedzę z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, a starszych uczniów zainspirowały do innowacyjnego podejścia do zagadnień ekologii. Dziewczęta z klasy trzeciej gimnazjum wykorzystały wiedzę zdobytą w klasie z innowacją biologiczno-chemiczną do stworzenia ciekawych warsztatów dla pierwszoklasistów, uwieńczeniem których będzie wspólne “Sprzątanie Świata” w dniu 8 maja. Rozstrzygnięcie “Ekologicznego Turnieju” nastąpi podczas apelu w dniu 9 maja.

Skip to content