Dzień Ziemi w SP 2

00

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole sporo  dobrego działo się  w ramach Światowego Dnia Ziemi. Podczas Eko-Tygodnia nasi uczniowie byli uczestnikami wielu aktywności  i tym samym promowali postawy proekologiczne.

Kl. I – przygotowywały plakaty pt: „Ziemia to nasz dom”.

Kl. II – urządzały las w słoiku.

Kl. III – nadawały drugie życie T-shirt.

Kl. IV – sprawdzały swoją wiedzę w teście ekologicznym.

Kl. V – organizowały zbiórkę karmy dla zwierzaków w schronisku na Kamieńcu. Kl. Va  odwiedziła również schronisko i uczestniczyła w „żywej lekcji szacunku dla zwierząt”.

Kl. VI –  „sprzątały świat” podczas wiosennego spaceru.

Kl. VIII – uczestniczyła w konkursie fotograficznym pt: „Przyroda w obiektywie”.

Ale to nie koniec naszych eko-zmagań. W tym tygodniu planujemy duże eko-przedsiewzięcie, będziemy zakładać tuż przed szkołą łąkę kwietną z hotelikiem dla owadów i nie tylko. Fotorelacja  z tego wydarzenia już wkrótce.

 

 Ewa Kaliciak i Joanna Piecha

Skip to content