Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

IMG_5502

 

 

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro-Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety.

Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. W naszej szkole 8 listopada miały miejsce warsztaty kulinarne dla klas I i II. Gośćmi specjalnymi byli przyszli kucharze z PZ4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowywali pyszne przekąski  i soki, których mogli również skosztować uczniowie pozostałych klas w „Zdrowej Kawiarence”, przygotowanej specjalnie na tą okazję.

W ramach  promocji zdrowego odżywiania 9 listopada uczniowie klas IV i V  uczestniczyli  w spotkaniu z Panią Dietetyk.

Skip to content