Drużyna koszykarska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu najlepszym zespołem w Rejonowych Igrzyskach Dzieci.

Wadowice 2

 

 

W piątek 06.03.2020 r. na hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach miał miejsce Turniej koszykarski w ramach Rejonowych Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców.

Do turnieju przystąpiły 3 najlepsze drużyny wyłonione w zawodach powiatowych. Drużyny rozegrały turniej według zasady „każdy z każdym” . Do turnieju przystąpiła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach i Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie. Nasza drużyna pewnie wygrała w pierwszym spotkaniu z drużyną z Chrzanowa 65-4. W drugim bardzo zaciętym spotkaniu drużyna z Wadowic pokonała drużynę z Chrzanowa zaledwie 1 pkt. 31-30. W trzecim spotkaniu spotkały się drużyny niepokonane. Wygrany tej rywalizacji automatycznie zostawał mistrzem turnieju. Do meczu podchodzimy bardzo skoncentrowani. Gospodarze w pierwszej kwarcie pokazali ogromną waleczność i ambicję sportową. Po pierwszej kwarcie wygrywamy zaledwie 8-4. W drugiej kwarcie nasza drużyna zagrała bardzo skutecznie w ataku i jeszcze lepiej w obronie wygrana ta odsłona 24 -1 praktycznie przesądziła losy spotkania finałowego. W drugiej połowie spokojnie kontrolujemy sytuację na boisku wygrywając mecz 60-11. Brawa dla naszych zawodników, którzy dzięki tej wygranej będą reprezentować naszą szkołę i rejon na zawodach wojewódzkich.

SP nr 2 w Oświęcimiu 65 – 4 SP nr 1 Chrzanów
SP nr 4 Wadowice 31 – 30 SP nr 1 Chrzanów
SP nr 2 w Oświęcimiu 60 – 11 SP nr 4 Wadowice

Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu
2 miejsce SP nr 4 Wadowice
3 miejsce SP nr 1 Chrzanów

Awans do następnego etapu rozgrywek walczyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.
skład:
Wiktor Cetnarski, Borys Kądzioła, Albert Bratek, Piotr Gurdek, Vincent Lach, Kacper Walus, Mateusz Gawroński, Dominik Huber, Krzysztof Porwit, Mateusz Zgrajek, Igor Miler, Artur Janik, Michał Kaczmarczyk.

trener Wojciech Porębski

Skip to content