Drużyna koszykarska z Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu najlepszym zespołem w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w koszykówce 3×3.

qrf

W poniedziałek 14.11.2022 r. na hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu miał miejsce Turniej koszykarski w ramach Rejonowych Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców.

Do zawodów przystąpiły 3 najlepsze drużyny wyłonione w zawodach powiatowych,  drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach i Szkoła Podstawowa Balin. Nasza drużyna pewnie pokonała bardzo waleczne drużyny z Wadowic i z Balina. Brawa dla naszych zawodników, którzy dzięki tej wygranej będą reprezentować naszą szkołę i rejon na zawodach wojewódzkich.

SP nr 2 w Oświęcimiu 10 – 4  SP nr 4 Wadowice

SP nr 2 w Oświęcimiu 10 – 0  SP Balin

Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu

2 miejsce SP nr 4 Wadowice

3 miejsce SP Balin

Awans do następnego etapu rozgrywek walczyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

skład:

Oskar Ortman, Antoni Wanat, Jakub Kantyka, Mateusz Błasiak, Michał Sołek. We wcześniejszej fazie zawodów etap miejski nasze barwy reprezentował Adam Ligenza.

Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły trzecią lokatę. Brawo dziewczyny!!!

Dziewczyny w składzie: Zuzanna Stachura, Wasztyl Nikola, Zajas Roksana, Soter Kinga, Krysztoforska Oliwia, Kozieł Alicja.