Drużyna koszykarska z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu najlepszym zespołem w Powiecie Oświęcimskim.

52580023_2213256982071457_3552495998892769280_n

W środę 20.02.2019 r. na hali sportowej w Rajsku miał miejsce Turniej koszykarski w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży w koszykówce chłopców.

Do turnieju przystąpiło 5 najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach miejskich i gminnych reprezentujące swoje powiaty. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie pierwszej na drodze losowania znalazły się drużyny: Szkoły Podstawowej nr 1 z Osieka , SP z Chełmka i SP Polanka Wielka. W grupie drugiej spotkały się drużyny Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu i Szkoła Podstawowa z Zaborza. Organizator zawodów zadecydował, że do wielkiego finału awans zdobywają zwycięscy grup, natomiast drużyny zajmujące drugą pozycję walczą o trzecią lokatę. W grupie pierwszej koszykarze z Osieka nie mieli sobie równych wygrywając pewnie dwa mecze, drugą lokatę zajęła Polanka a trzecie miejsce |Chełmek. W grupie drugiej spotkały się dwie drużyny. Z rywalizacji o pierwsze miejsce w grupie drugiej wyszli koszykarze z Oświęcimia.

GRUPA 1
SP Osiek 14 – 9 SP Polanka Wielka
SP Chełmek 13 – 26 SP Osiek
SP Chełmek 4 – 21 SP Polanka Wielka

Klasyfikacja GRUPY 1

1 miejsce SP Osiek
2 miejsce SP Polanka Wielka
3 miejsce SP Chełmek

GRUPA 2
SP nr 2 w Oświęcimiu 23 – 16 SP Zaborze
Klasyfikacja GRUPY 2
1. miejsce SP nr 2 w Oświęcimiu
2. miejsce SP Zaborze

W meczu o 3 miejsce SP Polanka Wielka uległa SP Zaborze.
Natomiast w meczu finałowym koszykarze z Szkoły Podstawowej nr 2 pewnie pokonali SP w Osieku 30-6.
Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 2
2. miejsce Szkoła Podstawowa Osiek
3. miejsce SP Zaborze

Awans do następnego etapu rozgrywek walczyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.
skład:
Kornel Mizgała, Dawid Zdybel, Jakub Sieraczyński, Szymon Krzemień, Dominik Marchelewicz, Łukasz Śliwiński, Arkadiusz Heród (kapitan), Krystian Korbel, Marcin Mikos, Mikołaj Stawowczyk, Adrian Siwek;

trener Wojciech Porębski