Drużyna koszykarska z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu najlepszym zespołem w Powiatowych Igrzyskach Dzieci.

1

 

 

W środę 19.02.2020 r. na Hali Sportowej w Rajsku miał miejsce Turniej koszykarski w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców.

Do turnieju przystąpiło 6 najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach miejskich i gminnych. Drużyny zostały rozlosowane na dwie grupy. W pierwszej grupie znalazły się drużyny: Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu, Szkoła Podstawowa z Jawiszowic i Szkoła Podstawowa z Polanki Wielkiej. Do drugiej grupy los przydzielił SP z Brzezinki, SP z Bobrku i SP z Kęt. W pierwszej grupie nasza szkoła wygrywa pewnie dwa mecze i zameldowała się w finale turnieju.

GRUPA I
SP nr 2 w Oświęcimiu 29 – 0 SP Polanka Wielka
SP nr 2 w Oświęcimiu 41 – 2 SP z Jawiszowic
SP z Jawiszowic 7 – 4 SP Polanka Wielka

W drugiej grupie padły następujące wyniki:
SP z Brzezinki 14 – 2 SP Bobrek
SP Bobrek 7 – 16 SP z Kęt
SP z Brzezinki 2 – 13 SP z Kęt

W spotkaniu o trzecią lokatę spotkały się drużyny, które zajęły drugie lokaty w swoich grupach. SP z Brzezinki po bardzo zaciętym spotkaniu pokonała drużynę ze SP Jawiszowic 8 do 5. Natomiast nasza szkoła pokonała ambitną drużynę ze SP z Kęt 45 – 6. Brawa dla naszych zawodników, którzy dzięki tej wygranej będą reprezentować naszą szkołę i powiat na zawodach rejonowych.

Mecz o 3 miejsce:
SP Brzezinka 8 – 5 SP Jawiszowice

Finał:
SP nr 2 w Oświęcimiu 45 – 6 SP Kęty

Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu
2 miejsce SP Kęty
3 miejsce SP Brzezinka
4 miejsce SP Jawiszowice
5-6 miejsce SP Polanka Wielka i SP Bobrek

Awans do następnego etapu rozgrywek walczyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.
skład:
Wiktor Cetnarski, Borys Kądzioła, Filip Grzywa, Albert Bratek, Piotr Gurdek, Vincent Lach, Kacper Walus, Mateusz Gawroński, Dominik Huber, Krzysztof Porwit, Mateusz Zgrajek, Igor Miler, Artur Janik.

trener Wojciech Porębski

Skip to content