Drużyna koszykarska z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu najlepszym zespołem w Miejskich Igrzyskach Dzieci w koszykówce chłopców, drużyna dziewcząt wywalczyła wicemistrzostwo.

Miasto 2024

W poniedziałek 22.01.2024 r. na sali sportowej w SP 2 miał miejsce turniej koszykarski w ramach Miejskich Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców i dziewczyn.

 Do turnieju przystąpiło 6 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt.  Drużyny chłopców zostały rozlosowane  na dwie grupy. W pierwszej grupie znalazły się drużyny: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 8.

Do drugiej grupy los przydzielił  Szkołę Podstawową nr 2, Szkołę Podstawową nr 4, Szkołę Podstawową nr 9 . W pierwszej grupie nasza szkoła wygrywa pewnie dwa mecze i zameldowała się w finale turnieju.

 GRUPA I

SP nr 7       8 – 4    SP nr 1

SP nr 1       0 – 8    SP nr 8

SP nr 7       6 – 4    SP nr 8

W drugiej grupie padły następujące wyniki:

SP nr 4          0 – 2     SP nr 9

SP nr 2          35 – 5    SP nr 4

SP nr 2          45 – 0    SP nr 9

W spotkaniu o trzecią lokatę spotkały się drużyny, które zajęły drugie lokaty w swoich grupach. SP 9 przegrało z SP 1 6 do 5, drużyna z SP nr 7 przybyła na zawody w nieregulaminowym składzie i została sklasyfikowana na 6 miejscu. Natomiast nasza szkoła pokonała ambitną drużynę z SP 8 21 – 0. Brawa dla naszych zawodników, którzy dzięki tej wygranej będą reprezentować naszą szkołę i miasto na zawodach powiatowych.

Mecz o 3 miejsce:

SP nr 1 6  – 5   SP nr 9

Finał:

SP nr 2 w Oświęcimiu 21 – 0 SP nr 8

Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu

2 miejsce SP nr 8

3 miejsce SP nr 1

4 miejsce SP nr 9

5 miejsce SP nr 4

6 miejsce SP nr 7

Awans do następnego etapu rozgrywek walczyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

skład:

Igor Walicki, Szymon Jasieniak. Miłosz Biesik, Michał Krawczyk, Gustav Pawlik, Brajan Bednarczyk, Mateusz Błasiak, Jeremi Dziedzic, Filip Gallardo-Kuźma, Łukasz Czekaj, Wiktor Lewandowski, Adam Marcinkowski

trener Wojciech Porębski

W turnieju dziewcząt wzięły udział 4 zespoły SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 9,

W finale SP nr 2 zmierzyła się z SP nr 1. Po bardzo zaciętym spotkaniu wygrała drużyna z „jedynki” 8 do 5 i to ona będzie reprezentowała nasze miasto na zawodach powiatowych.

Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce SP nr 1

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu

3 miejsce SP nr 9

4 miejsce SP nr 4

 

Skip to content