Drużyna koszykarska z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu najlepszym zespołem w Powiecie Oświęcimskim.

20170216_120216

W czwartek 16.02.2017 r. na hali sportowej w Rajsku miał miejsce Turniej koszykarski w ramach Powiatowej Gimnazjady koszykówki chłopców.

Do turnieju przystąpiło 7 najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach miejskich i gminnych reprezentujące swoje powiaty.  Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie pierwszej na drodze losowania znalazły się drużyny: Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, GG nr 1 Rajsko, SZSP nr 2 w Chełmku i  GG Polanka Wielka. W grupie drugiej spotkały się drużyny ZSP nr 1 Osiek, Gimnazjum nr 1 w Brzeszczach i  ZSG 2 Kęty. Organizator zawodów zadecydował, że do wielkiego finału awans zdobywają zwycięscy grup, natomiast drużyny zajmujące drugą pozycję zajmą ex aequo trzecią lokatę. W grupie pierwszej koszykarze z Miejskiego Gimnazjum nr 2 nie mieli sobie równych wygrywając pewnie trzy mecze, w których stracili tylko 4 punkty drugą lokatę zajął Chełmek a trzecie miejsce GG nr 1 Rajsko. W grupie drugiej spotkały się trzy drużyny. Najlepszą drużyną okazał się ZSP nr 1 z Osieka,  drugie miejsce zajęła drużyna z Brzeszcz a trzecią pozycję ZSG 2 Kęty.

GRUPA 1
MG 2 Oświęcim 29 – 0 GG Polanka Wielka !!!!
GG nr 1 Rajsko 8 – 5  SZSP nr 2 Chełmek
MG 2 Oświęcim 22 – 0 SZSP nr 2 Chełmek!!!!
GG nr 1 Rajsko 17 – 3 GG Polanka Wielka
MG 2 Oświęcim 29 – 4 GG nr 1 Rajsko
SZSP nr 2 Chełmek 8 – 0 GG Polanka Wielka

GRUPA 2
ZSP nr 1 Osiek 14 – 7    ZSG Kęty
ZSG Kęty          2 – 4      Gim. nr 1 Brzeszcze
ZSP nr 1 Osiek – Gim. nr 1 Brzeszcze wygrana drużyny z Osieka

W meczu finałowym koszykarze z Miejskiego Gimnazjum nr 2 pewnie pokonali  ZSP nr 1 w Osieku 35-18.
Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce Miejskie Gimnazjum nr 2
2 miejsce ZSP nr 1 Osiek
3 miejsce ex aequo Gim. nr 1 Brzeszcze i SZSP nr 2 Chełmek

Awans do następnego etapu rozgrywek walczyła drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 2.

skład:
Piotr Frydel, Adam Stawowczyk, Victor Mroziewicz, Rafał Bratek, Jakub Gunia, Mateusz Hnatyszyn, Łukasz Stolarczyk, Miłosz Lorek, Antoni Razowski, Mateusz Szczerbic

trener Wojciech Porębski

Skip to content