Bezpieczeństwo w Internecie.

IMG-20210226-WA0001

 

 

 

W dniu 24.02.2021 r, w naszej szkole odbyły się zajęcia z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, w ramach obchodów DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU.

Starszy Sierżant Adrian Stanek oraz Sierżant Sztabowy Paweł Boba przeprowadzili zajęcia dwutorowo. W szkole najmłodsze klasy miały możliwość spotkania się z Policjantami. Natomiast starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach zdalnie. W obu przypadkach młodzież miała możliwość porozmawiania z prowadzącym, zadawania pytań. Poza dużą dawką wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz racjonalnego zarządzania swoim czasem w Sieci, Policjanci zwrócili szczególną uwagę młodszych dzieci, na bezpieczeństwo w kontaktach z obcymi dorosłymi osobami. Prowadzący przypomnieli jak należy zachować się, kiedy ktoś próbuje ich „zwabić” na cukierki, czy coś innego atrakcyjnego dla nich albo powołuje się na ich rodziców.

Dzieci oczywiście nie omieszkały dopytać o pracę w zawodzie Policjanta oraz wyposażenie w niebezpieczny i niezbędny sprzęt. Ponadto dowiedziały się jak mogą rozpoznać prawdziwego Policjanta i mogły z bliska przyjrzeć się odznace policyjnej.

Uczniowie nie pozostali dłużni sympatycznym prowadzącym i podczas lekcji Informatyki mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Efekty ich wysiłku można zobaczyć na zdjęciach.

 

Skip to content