10 stycznia 2018 r. odbyła się druga edycja Ligi Narciarskiej

DSC02965 (1)

Tym razem zawody odbyły się na stokach Małego Rachowca w Zwardoniu i wzięło w nich udział jedenastu uczniów naszej szkoły.

Znakomicie spisały się dziewczęta, które w komplecie zameldowały się na podium. Zwyciężyła  Ania Kajor przed siostrą Magdą oraz  Martyną Bartecką. Nieco niżej uplasowały się: Maja Pióro, Magda Pilch, Magda Gębołyś i Kasia Kotapka. Wśród chłopców zwyciężył również uczeń naszej szkoły – Stanisław Dąbrowski, a  tuż za podium uplasowali się Pascal Pióro i Szymon Brzozowski. W klasyfikacji drużynowej reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu zdecydowanie prowadzą po dwóch rundach.

W grupie wiekowej urodzonych w roku 2005 i młodszych reprezentował nas jeden uczeń – Jakub Kantyka. Nasz pierwszoklasista uplasował się na 14 pozycji.

Najbliższe zawody zaplanowano na 8 lutego 2018 r. w Istebnej. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z nauczycielem wychowania fizycznego Tomaszem Kantyką, który organizuje grupę na wyjazd. Koszt wyjazdu wynosi 80 zł, w cenie jest przejazd, karnet oraz szansa zmierzenia się z najlepszymi na trasie slalomu giganta. Jednak nie wynik jest najważniejszy. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Zapraszamy do udziału.

Tomasz Kantyka