MATEMATYCZNY CZWARTEK

img_20161201_115912

1 grudnia 2016 r. 48 uczniów klas matematycznych naszego gimnazjum pod opieką p. Ewy Majkut, p. Iwony Szerląg i p. Marka Szerląga brało udział w „Matematycznym Czwartku” w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez pana dr Krzysztofa Ciesielskiego na temat: „ Sto lat temu na plantach”, wykład dotyczył sławnych matematyków polskich, a w szczególności Stefana Banacha. Poruszano również zagadnienia związane ściśle z matematyką jak całka, czy przestrzenie Banacha. W wykładzie oprócz naszych uczniów brali udział również uczniowie liceów ogólnokształcących z Krakowa, Katowic i Tarnowa. Po wykładzie przeprowadzono krótki konkurs matematyczny. Naszą szkołę reprezentował Tomasz Musiał uczeń klasy 1c, który zdobył 2 miejsce pokonując licealistów. Wycieczka edukacyjna była bardzo udana, a uczniowie mogli spojrzeć na matematykę w innym ujęciu.

Iwona i Marek Szerląg