Bardzo dobry mecz naszych kadetów.

derby

Wyjątkowo w piątek nasza drużyna kadetów A rozgrywała wyjazdowy mecz z drużyną STK Nowy Sącz. Po długiej podróży trwającej 4 godziny nasza drużyna wbiegła na parkiet pełna energii. W pierwszej kwarcie dyktujemy warunki na parkiecie i nie pozwalamy gospodarzom rozwinąć skrzydeł.
Mateusz Hnatyszyn na zmianę z Piotrkiem Frydlem raz po raz “dziurawią” kosz gospodarzy. Pierwszą kwartę wygrywamy 34:9 . W drugiej odsłonie Nowy Sącz nie składa broni. Na bardzo szybkie dwie trójki Krzysia Zonia odpowiada trzema trafieniami za łuku 6,75 Chowaniec Wiktor. Dobra gra lidera gospodarzy podrywa cały zespół Nowego Sącza i niestety tę kwartę przegrywamy 25:22. Po zmianie stron na parkiet wybiegł tylko nasz zespół.
Konsekwentna obrona i składne akcje w ataku pozwalają wygrać nam trzecią ćwiartkę 29:2!!! Ta kwarta całkowicie podłamała ambitny zespół górali. W czwartej części meczu nasi zmiennicy spokojnie kontrolując mecz ustalają wynik 110 do 43. Najbardziej wartościowym zawodnikiem tego spotkania okazał się J. Gunia autor triple double 15 pkt., 12 asyst, 10 przech.,
eval +25, bardzo dobre zawody rozegrał cały zespół – punktowali: Piotr Frydel 31 pkt., 10 zb.,