Turniej o “Puchar Jesieni”

DSC05481

Szkoła Podstawowa z Polanki Wielkiej wygrała Turniej o “Puchar Jesieni” w minikoszykówce chłopców.

W środę na hali sportowej popularnej “dwójki” odbył się turniej szkół podstawowych o “Puchar Jesieni” w minikoszykówce chłopców. W turnieju uczestniczyło sześć drużyn reprezentujące szkoły podstawowe z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego. Organizatorami turnieju byli Miejskie Gimnazjum nr 2 i UKS
“KADET” Oświęcim.

Zaproszone drużyny w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A spotkały się : SP z Polanki Wielkiej, Szkoła Podstawowa nr 11 Oświęcim i Szkoła Podstawowa nr 4 Oświęcim. Natomiast Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 9 i Szkoła Podstawowa z Jawiszowic utworzyły grupę B.
Mecze grupowe stały na dobrym poziomie i obfitowały w wiele ciekawych zagrań. Zawodnicy z każdej z drużyn walczyli jak przysłowiowe lwy ambicjom i wolą walki dorównując zawodnikom NBA.
W fazie grupowej padły następujące wyniki:

GRUPA A

1. SP 4 2 – 20 SP Polanka Wlk.
2. SP4 3 – 22 SP 11
3. SP Polanka Wlk. 14 – 8 SP 11

I miejsce SP Polanka Wlk. – 4 pkt.
II miejsce SP 11 – 3 pkt.
III miejsce SP 4 – 2pkt.

GRUPA B

1. SP 1 3 – 29 SP 9
2. SP 1 8 – 30 SP Jawiszowice
3. SP Jawiszowice 25 – 20 SP 9

I miejsce SP Jawiszowice. – 4 pkt.
II miejsce SP 9 – 3 pkt.
III miejsce SP 1 – 2pkt.

W finale turnieju spotkali się zwycięscy grup: SP Jawiszowice i SP Polanka Wielka, natomiast drużyny, które zajęły drugą lokatę w swoich grupach walczyły o 3 miejsce.
Zarówno finał jak i spotkanie o 3 miejsce były bardzo zacięte i wyrównane. W małym finale Szkoła Podstawowa nr 9 wygrała z Szkołą Podstawową nr 11 18 – 16!!!
W finale wygrała SP z Polanki Wielkiej 21 -17 z SP z Jawiszowic.
Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – SP Polanka Wielka
II miejsce – SP Jawiszowice
III miejsce – SP 9 Oświęcim
IV miejsce – SP 11 Oświęcim
V miejsce – SP 1 Oświęcim i SP 4 Oświęcim
Okazały puchar powędrował do Polanki Wielkiej a MVP Turnieju został Żurek Dominik z Polanki Wlk.

trener Wojciech Porębski
admin. Dariusz Wawrzyniak