14 PAŹDZIERNIKA 2015 DEN

20151014_115542

14 PAŹDZIERNIKA 2014 - DEN

Do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole należy Dzień Edukacji Narodowej, dzień w którym uczniowie wyrażają swą wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. W tym dniu w naszej szkole przygotowany został specjalny program artystyczny, w trakcie którego wybrana grupa nauczycieli oraz uczniów wykazywała się wiedzą na temat szkoły oraz umiejętnościami artystycznymi biorąc udział  w wyjątkowym teleturnieju. Do rozgrywek zaproszono  następujących nauczycieli, pod przewodnictwem p. Dyrektor G. Korczyk: p. J. Piechę, p. J. Jarosz, p. B. Przybylską-Patuchę oraz p. M. Szerląga oraz uczniów, prowadzonych do walki przez przewodniczącego URS M. Cholewińkiego: K. Madej, K. Kotapkę, A. Wokurkę oraz P. Zając. W jury zasiedli: p. wicedyrektor M. Soboń, p. K. Walaszek, p. A. Płonka-Borowczyk oraz uczennice N. Chroszcz i K. Śliwińska.

Pierwszym zadaniem było napisanie dwóch krótkich wierszyków na temat drużyny przeciwnej. Nauczyciele zaprezentowali między innymi taki limeryk: „Niepotrzebnie się denerwujemy i włosy z głowy rwiemy – dla uczniów i tak ważniejsze są internetowe memy”. Uczniowie odpowiedzieli z kolei następującym wierszykiem: „ Od rana do wieczora gnębi nas szkoła”. Emocje sięgnęły zenitu, gdy przedstawiciele drużyn odpowiadali na pytania dotyczące naszego gimnazjum. Pani Jola Jarosz, stając do tej konkurencji, założyła nawet rękawice bokserskie. Okazało się, że drużyny idą „łeb w łeb” i naprawdę nie wiadomo było, kto zwycięży. Ostatnie zmagania drużyn wymagały dużych umiejętności aktorskich, gdyż wytypowani przedstawiciele odczytywali przygotowane dla nich wiersze. Teleturniej zakończył się przedstawieniem przez jury punktacji. Niewielką przewagą punktową (42:40) zwyciężyli nauczyciele. Wśród publiczności dało się słyszeć szmer rezygnacji  i rozczarowania. Dla zwycięzców ufundowano cenną nagrodę w postaci wolnych od szkoły dni 17 i 18 października.

Akademia zakończyła się przekazaniem życzeń oraz kwiatów i słodyczy  Dyrekcji i nauczycielom, przy akompaniamencie muzycznym.

koordynator Anita Bury

admin. Dariusz Wawrzyniak