Działania naszych wolontariuszy

20150111_153540
            W dniu 22 stycznia nasi wolontariusze przygotowali miłą niespodziankę seniorom – klubowiczom Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu. Młodzież postanowiła zaskoczyć babcie i dziadków z okazji ich święta. Wolontariusze przygotowali serduszka z życzeniami i krótki program artystyczny. Mama Piotrka upiekła ciasto bananowe a Ola z Sylwią piernik. Spotkanie było bardzo udane, a seniorzy zachwyceni tak miłym i nieoczekiwanym spotkaniem.W grudniu 2014 roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie przyłączyli się do zbiorki pieniędzy na rzecz bezdomnych zwierząt. Akcja prowadzona była w markecie Kaufland w Oświęcimiu, a organizatorem był OTOZ Animals. Młodzież tak się zaangażowała w pomoc, że zbierali pieniądze również w dni wolne. 15 stycznia br. 33 wolontariuszy MG2 „wypłynęło” na ulice naszego miasta, włączając się w 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo bardzo mroźnego dnia uczniowie z uśmiechem na twarzy zbierali pieniądze na fundację Jurka Owsiaka. Kwestowali od samego rana do późnych godzin popołudniowych. Zmęczeni wolontariusze mogli ogrzać się w OCK, wypić tam gorącą herbatę oraz zjeść drożdżówkę. Po ciężkim dniu pracy udało się zebrać ponad 11 tysięcy złotych.

koordynator Jolanta Jarosz
admin. Dariusz Wawrzyniak