Dzień Zdrowia

394632168_798299082050060_736567513591533124_n

Dnia 8 listopada po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Podczas tegorocznego  świętowania czekało na naszych uczniów wiele atrakcji.  Dla uczniów klas I-III została zorganizowana zabawa taneczna pt: „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. W chwili  na odpoczynek nasza szkolna pani pielęgniarka Katarzyna Golonka przypomniała naszym najmłodszym uczniom podstawowe zasady zdrowego odżywiania.  Klasy IV brały udział w spotkaniu edukacyjnym z panią dietetyczką Edytą Harmatą a uczniowie klas V uczestniczyli  w warsztatach pt: „Z matematyką po zdrowie” gdzie mogli nauczyć się  obliczania BMI i innych ważnych dla zdrowia kwestii.  Efektem ich pracy były plakaty. Sportowy charakter miały atrakcje dla klas VI i VII.  Dla nich na sali gimnastycznej została przygotowana w rytm skocznej muzyki rozgrzewka w formie zabaw ruchowych prowadzona przez panią Żanetę Płonkę.  Drugą część spotkania poprowadził pan Marek Wawrzyński, który zachęcał młodzież do aktywności fizycznej prezentując efektowne elementy karate. Całość spotkania zakończyła się wspólnym tańcem belgijskim.

Szkolne obchody Dnia Zdrowia wpisały się na stałe  w kalendarz wydarzeń naszej placówki. Mamy nadzieję, że działania te przyczynią się do podniesienia świadomości prozdrowotnej naszych uczniów.

Ewa Kaliciak, Joanna Piecha.