Wymiana polsko-niemiecka – dzień pierwszy

IMG-20230914-WA0006

Pierwszy dzień wymiany był bardzo intensywny. Gry i zabawy integracyjne pozwoliły poznać się uczniom niemieckim i polskim. Atmosfera stworzona przez naszych gospodarzy sprzyjała przełamywaniu  barier. W trakcie warsztatów uczniowie mówili o swoich oczekiwaniach i obawach związanych z wymianą- prawie wszyscy zdecydowali się na udział w tym projekcie, by poznać inny kraj, jego kulturę, ulepszyć swoje umiejętności językowe i poznać nowych przyjaciół. Były obawy, czy porozumieją się ze sobą, jednak już tego dnia było widać, że młodzi ludzie z różnych krajów mogą znaleźć wiele tematów, które ich łączą.
Dodatkową atrakcją tego dnia była wspinaczka na najwyższy szczyt w Schwarzwaldzie – Feldberg.

Poranne zajęcia to wzajemne poznawanie naszych krajów i kultury, były one również  przygotowaniem do jutrzejszej wizyty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.  Dzięki zabawie uczniowie zrozumieli, jak ważna jest komunikacja i współpraca, by cała drużyna odniosła sukces