OŚWIĘCIMSKA DWÓJKA MISTRZEM MAŁOPOLSKI W KOSZYKÓWCE 3×3

260652437_1063244214518288_7316668407565532050_n

Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu po zwycięstwie w Turnieju Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3×3 zdobyła złote medale i tytuł mistrza Małopolski dający przepustkę do Turnieju Ogólnopolskiego. Oświęcimianie po raz pierwszy wywalczyli złoto w tych rozgrywkach.

Turniej wojewódzki odbył się 25.11.2021r. w Tarnowie w odnowionej hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do finałowej rywalizacji przystąpiły 4 drużyny reprezentujące swój rejon województwa. My reprezentowaliśmy Małopolskę Zachodnią. Po wygraniu bez porażki etapu miejskiego, powiatowego i rejonowego oświęcimscy koszykarze z pełnym zaangażowaniem i wiarą w końcowy sukces wyruszyli na etap wojewódzki.

W etapie wojewódzkim oprócz naszej szkoły wystąpiły drużyny z SP nr 2 Limanowa, SP nr 4 Myślenice i SP z Siemichowa.

W pierwszym spotkaniu  pewnie wygrywamy z drużyną z Myślenic 14 do 2. Gramy spokojnie i przede wszystkim skutecznie w ataku i w obronie. W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z najtrudniejszym przeciwnikiem drużyną z Limanowej, która na etapie rejonowym wyeliminowała drużynę z Nowego Sącza co było nie lada niespodzianką. Ambitni górale z Limanowej stawili mocny opór naszej drużynie. Jednak nasza dyspozycja na turnieju była bardzo dobra. Wychodziło nam wszystko w ataku. Z dystansu Mateusz Zgrajek i Dominik Huber trafiali raz za razem a pod koszem królował Krzysztof Porwit, który był bezbłędny w ataku i w obronie. Wchodzący z ławki Artur Janik dawał bardzo dobre zmiany dzięki, którym nasze tempo gry było bardzo wysokie i nie spadało przez cały mecz. Wygrana 17 do 8 daje nam bardzo dobrą pozycję prze ostatnim meczem z gospodarzami turnieju. Drużyna z Siemichowa reprezentowała powiat tarnowski. Mecz kontrolowaliśmy od pierwszego gwizdka grając bardzo dojrzale i rozważnie. Liczne przewinienia gospodarzy (było ich aż 12) spowodowały, że 8 krotnie  stawaliśmy na linii rzutów wolnych a następnie sędzia przyznawał nam piłkę gdyż tak mówią przepisy. Taka sytuacja praktycznie pozbawiła szans gospodarzy na odrobienie straty punktowej. Wygrana 12 do 3 pozwala nam cieszyć się z końcowego triumfu w turnieju.

Wyniki:

SP Siemichów 3 : 5 SP Limanowa

SP 2 Oświęcim 14 : 2 SP Myślenice

SP 2 Oświęcim 17 : 8 SP Limanowa

SP Myślenice 6: 4 SP Siemiechów

SP 2 Oświęcim 12 : 3 SP Siemiechów

SP Limanowa 14 : 8  SP Myślenice

Klasyfikacja:

I miejsce – Szkoła Podstawowaj z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu

II miejsce – SP Limanowa

III miejsce – SP Myślenice

IV miejsce – SP Siemiechów

Skład drużyny mistrzowskiej: Mateusz Zgrajek kpt., Krzysztof Porwit, Dominik Huber i Artur Janik.

Wcześniejszym etapach w drużynie występowali : Piotr Gurdek, Wiktor Cetnarski, Szymon Panek i Igor Miler.

Brawa dla wszystkich zawodników reprezentujących naszą szkołę.