„Lekcja ciszy” w klasie 3a

20211117_095552

Hałas obecnie istnieje wszędzie.  Atakuje nas w domu, w szkole w pracy. W potocznym rozumieniu pod określeniem hałas rozumiemy nieskoordynowane dźwięki, głośną, zakłócającą spokój rozmowę lub muzykę, krzyki. Inaczej mówiąc, hałasem nazywamy dźwięki szkodliwe lub niepożądane dla zdrowia. Hałas zakłóca wiele ważnych funkcji i procesów psychospołecznych, jest źródłem uciążliwości i dolegliwości, często przyczynia się do niepokoju i poczucia zagrożenia. W ramach zajęć prozdrowotnych w klasie 3a miała miejsce nietypowa lekcja – „Lekcja ciszy”. Dzień wcześniej uczniowie zostali poproszeni o przyniesienie do szkoły swojego ulubionego  kocyka, podusi lub przytulanki.  Zajęcia odbyły się w sali relaksacyjnej, podczas których uczniowie dowiedzieli się jak zbudowany jest narząd słuchu i jak hałas wpływa na nasze zdrowie. Najprzyjemniejszym momentem zajęć była chwila wtulenia się  w swój ulubiony kocyk przy dźwiękach  przyrody i delikatnej muzyki relaksacyjnej.

Joanna Piecha