Warsztaty międzypokoleniowe…

image7 (2)

Podejmując działania wynikające z założeń konkursu “odblaskowa szkoła” zależy nam by dotrzeć do jak największej liczby osób, którym możemy podarować odblaski. Dzisiaj 27.10.2021 uczniowie klasy 3B udali się na warsztaty międzypokoleniowe do Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu. W czasie spotkania odwiedziła nas także pani policjantka z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu i przeprowadziła krótką pogadankę na temat konieczności noszenia odblasków i bycia bezpiecznym. Wspólnie z uczestnikami DDP uszyliśmy opaski odblaskowe.  Współpraca układała się bardzo pomyślnie dzieci mogły liczyć na pomoc i wskazówki przy szyciu, i nawlekaniu igły, zaś Starsi chętnie korzystali z pomocy dzieci chociażby przy odklejaniu naklejek. Odblaski wszystkim się podobały. Następnie wykonaliśmy piękne zakładki zebry, na której odwrocie znalazły się rymowanki o bezpieczeństwie. Na koniec wspólnie kolorowaliśmy gigantyczne puzzle przygotowane przez panią Martę Babiuch – serdecznie dziękujemy. Ułożyliśmy piękny obrazek. Czas szybciutko nam upłynął w przyjaznej atmosferze, niektórzy uczniowie nie chcieli wracać do szkoły. Cieszymy się że mogliśmy kolejny raz przekazać ważne informacje osobom starszym.

Alina Płonka Borowczyk
Beata Łakomy