Zajęcia w świetlicy – pierwsza pomoc przedmedyczna

IMG_20191018_132746

W piątek 18 października 2019 r. w świetlicy szkolnej pod okiem nauczyciela przedmiotu EDB Urszuli Morawskiej, uczniowie klas I i II  uczestniczyli w zajęciach zakresu pierwszej pomocy. Pomysłodawcą zajęć był uczeń klasy VI Igor Miler wielki pasjonat ratownictwa przedmedycznego , który opowiadał jak zachować się w razie zagrożenia, wypadku lub niebezpiecznej sytuacji oraz pod jakim numerem wzywać pomoc. Dzieci zobaczyły również zaprezentowane przez Igora profesjonalnie wyposażone  torby ratowników medycznych. Nabyły umiejętności zakładając opatrunek na ranę, bandażując kończynę, układając poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik zajęć otrzymał dyplom Małego Ratownika.

Urszula Morawska