Kampania Społeczna NO PROMIL – NO PROBLEM

received_1354035011434428

W piętek 16. listopada uczniowie kl 7a w ramach Małopolskiej Kampanii Społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM wyruszyli na ulice naszego miasta, w celu promowania trzeźwości wśród kierowców oraz uświadamiania o tragicznych skutkach w przypadku kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Uczniowie podczas przemarszu rozdawali ulotki z konkretnymi wskazówkami dla kierowców dot. obliczania promili i czasu jaki musi upłynąć po spożyciu alkoholu by „wsiąść za kółko” . W ramach kampanii rodzicom zostały rozdane również „deklaracje odpowiedzialnego pasażera/świadka”, że podejmą działania by powstrzymać przed jazdą pijanego kierowcę. Na Rynku w ramach happeningu odbył się pokaz psów ratowniczych, młodzież mogła odbyć spacer w specjalnych okularach tzw. narkogoglach czy alkogoglach, które symulują skutki używania narkotyków czy alkoholu. Na zakończenie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego zaprosili uczestników happeningu do wspólnych tańców.

Jolanta Jarosz