WYGRAŁA KOSZYKÓWKA – CZYLI TURNIEJ o PUCHAR ZIMY W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW.

_DSC0704

 

W “tłusty” czwartek 23.02.2017 r. w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum nr 2 odbył się Turniej o PUCHAR ZIMY w Minikoszykówce Chłopców. W turnieju wzięło udział pięć Szkół Podstawowych z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego. Jak zwykle nie zabrakło wielu sportowych wrażeń oraz świetnej zabawy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju,nauczycielom wychowania fizycznego, rodzicom, trenerom, sędziującym i pomagającym we wszystkim starszym zawodnikom “Kadeta”, gospodarzowi obiektu p. Dyrektor Grzegorzowi Olszewskiemu oraz samym uczestnikom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
Chciałbym ponad to poinformować, że w tym roku do turnieju zgłosiło się aż 62 zawodników, co świadczyć może o bardzo dobrej organizacji zawodów.
Organizatorami i sponsorami turnieju byli: Miejskie Gimnazjum nr 2, UKS Kadet Oświęcim.
W turnieju brały udział reprezentacje 5 szkół podstawowych rocznik 2004 i młodsi z Oświęcimia i powiatu Oświęcimskiego. Turniej rozegrano w systemie “każdy z kazdym”. Dzięki takiej formule zawodów każda z drużyn rozegrała po cztery zacięte spotkania. Wyniki spotkań:

1. SP nr 9 Oświęcim 15 – 10 ZS nr 1 Oświęcim
2. SP Polanka WLK. 24 – 11 SP nr 1 Oświęcim
3. SP nr 11 Oświęcim 4 – 19 ZS nr 1 Oświęcim
4. SP nr 9 Oświęcim. 22 – 5 SP nr 1 Oświęcim
5. SP nr 11 Oświęcim 11: 21 SP Polanka WLK
6. ZS nr 1 Oświęcim. 12 – 13 SP nr 1 Oświęcim
7. SP nr 11 Oświęcim 2 – 16 SP nr 9 Oświęcim
8. SP Polanka WLK. 8 – 9 ZS nr 1 Oświęcim
9. SP nr 1 Oświęcim 8 – 14 SP nr 11 Oświęcim
10. SP Polanka WLK. 4 – 19 SP nr 9 Oświęcim

Zwycięstwo w tej turnieju wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 9 z Oświęcimia, która okazała się drużyną niepokonaną i z kompletem 8 punktów mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Do rozstrzygnięcia miejsc od 2 do 4 potrzebna była mała tabelka, ponieważ Szkoła Podstawowa nr 1, Zespół Szkół nr 1 i Szkoła Podstawowa w Polance zgromadziły po 6 oczek. Po bardzo dokładnych obliczeniach drugą lokatę zdobyła Szkoła Podstawowa z Polanki Wielkiej (+12), na najniższym stopniu podium zameldowała się drużyna z Zespołu Szkół nr 1 (0) natomiast ambitna młoda drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 zajęła 4 lokatę. Piąte miejsce w turnieju zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11.

I miejsce SP nr 9 Oświęcim – 8 pkt.
II miejsce SP Polanka WLK. – 6 pkt. (+12)
III miejsce ZS nr 1 Oświęcim – 6 pkt. (0)
IV miejsce SP nr 1 Oświęcim – 6 pkt. (-12)
V miejsce SP nr 11 Oświęcim – 4 pkt.

Zwycięska drużyna otrzymała wspaniały puchar. Trzy pierwsze drużyny zostały udekorowane medalami a wszyscy uczestnicy mogli posmakować tradycyjnych pączków.

Wojciech Porębski

Skip to content