Wspólne kolędowanie KOLĘDA RAZEM

SONY DSC

            Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Łukasza Górnickiego wzięli udział we wspólnym kolędowaniu KOLĘDA RAZEM w Oświęcimskim Centrum Kultury. 8 stycznia 2015 r. w Oświęcimskim Centrum Kultury obyło się wspólne kolędowanie uczniów oświęcimskich szkół i mieszkańców naszego miasta. To wydarzenie wzmacnia poczucie wzajemnych więzi i świadomości lokalnej wspólnoty.Śpiewanie kolęd było podsumowaniem czasu świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją cały obrządek świąteczny dzieje się w grupie. Wspólnie zasiadamy do stołu wigilijnego, wspólnie łamiemy się opłatkiem i wspólnie śpiewamy kolędy. Stąd spotkanie uczniów i mieszkańców Oświęcimia. Do wspólnego kolędowania włączyły się uczennice Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu.Świąteczne tradycje przetrwały niejedną dziejową zawieruchę. Mają one wielką moc i powinny być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

 

Skip to content