Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Korezie

img_2724

 

 

Teatru można najlepiej uczyć w teatrze, dlatego niezbędny jest aktywny kontakt przez oglądanie możliwie najróżnorodniejszych sztuk widowiskowych. Książkową edukację teatralną winna wspierać edukacja praktyczna, polegająca na oglądaniu różnych przedstawień teatralnych, nie tylko w miejscu zamieszkania. Tym razem uczniowie klasy 2f pojechali do Katowic na spektakl pt.: Scenariusz dla trzech aktorów. To kultowe przedstawienie Korezu, uważane jest za charakterystyczne dla stylu tego teatru. Powstaje ono w interakcji z publicznością, jest częściowo improwizowane i zawsze porywa widzów-uczestników.
Teatr Korez jest w tej chwili bodaj najpopularniejszym i najwyżej ocenianym przez fachowców teatrem na Śląsku. W ciągu 10 lat swojego istnienia konsekwentnie buduje swój repertuar i prestiż, także poprzez fakt, że potrafi mądrze bawić swoją widownię. Po obejrzeniu przedstawienia wszyscy zgodziliśmy się z opinią Teatru można najlepiej uczyć w teatrze, dlatego niezbędny jest aktywny kontakt przez oglądanie możliwie najróżnorodniejszych sztuk widowiskowych. Książkową edukację teatralną winna wspierać edukacja praktyczna, polegająca na oglądaniu różnych przedstawień teatralnych, nie tylko w miejscu zamieszkania. Tym razem uczniowie klasy 2f pojechali do Katowic na spektakl pt.: Scenariusz dla trzech aktorów. To kultowe przedstawienie Korezu, uważane jest za charakterystyczne dla stylu tego teatru. Powstaje ono w interakcji z publicznością, jest częściowo improwizowane i zawsze porywa widzów-uczestników. Teatr Korez jest w tej chwili bodaj najpopularniejszym i najwyżej ocenianym przez fachowców teatrem na Śląsku. W ciągu 10 lat swojego istnienia konsekwentnie buduje swój repertuar i prestiż; także poprzez fakt, że potrafi mądrze bawić swoją widownię. Po obejrzeniu przedstawienia wszyscy zgodziliśmy się z opinią na jego temat umieszczoną na stronie: Sprawność warsztatowa trójki wykonawców jest imponująca, gra tak naturalna, że zapominamy o aktorstwie i oddajemy się zabawie, nie wiedząc, kiedy kończy się sztuka. Jeżeli ta sztuka się kończy kiedykolwiek (…) Taki teatr wymaga mistrzowskiej gry od aktorów – aktorzy spisali się na piątkę, grają doskonale.
Po przedstawieniu uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na spacer po Katowicach, by zapoznać się z architekturą i historią tego miasta. Był też czas na słodkie co nieco. Tego dnia mogliśmy uczestniczyć w wielu wydarzeniach, przeżyć coś wspaniałego. Nauczyliśmy się czegoś nowego i miło spędziliśmy czas w gronie naszych kolegów i koleżanek z klasy oraz naszymi opiekunami- wychowawcą Jolantą Mączko i nauczycielką Martą Miler.

Marta Miler

Skip to content