Szymon Zapała otrzymał powołanie do kadry Polski.

szymon

 

 

Szymon Zapała wychowanek UKS “Kadet” otrzymał powołanie do kadry Polski.
Trener Kadry Polski U15 rocznik 2001 Michał Mróz powołuje 24 zawodników na siedmiodniowy obóz zimowy, który odbędzie się w dniach 15-21.02.2016 w Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Gniewinie (Pomorskie). (Podczas EURO 2012 ośrodek w Gniewinie był kompleksem przygotowań Reprezentacji HISZPANII).
W kadrze Polski zadebiutowało dwóch nowych zawodników: Jakub Morgiel (Zastal Zielona Góra) i właśnie oświęcimianin Szymon Zapała ( UKS Kadet Oświęcim). Szymon jest uczniem Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu i uczęszcza do klasy z innowacją pedagogiczną z koszykówki. Koszykówkę trenuje od dwóch lat pod okiem trenera Wojciecha Porębskiego. W przeciągu tak krótkiego okresu Szymon wraz z kolegami poczynili ogromne postępy. Mamy nadzieję, że obok Szymona w kadrze narodowej znajdzie się jeszcze kilku zawodników z naszego klubu, ponieważ młodych utalentowanych graczy jest całe mnóstwo. Mierzący 203 cm oświęcimianin jest doskonałym przykładem, że ciężką pracą można dojść na sam szczyt.

trener Wojciech Porębski
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content