Światowy Dzień Mycia Rąk w SP2.

20191015_100731

 

Dnia 15 października  na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączyli się uczniowie klas I i II .Celem akcji było uświadomienie jak ważny jest nawyk mycia rąk a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny.

Podczas specjalnych zajęć edukacyjnych przypominano o tej ważnej, codziennej czynności. Podczas wspólnego spotkania dzieci dowiedziały się między innymi kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób a także poznały technikę mycia rąk. Następnie podczas zajęć praktycznych w szkolnych toaletach dzieci  mogły  zaprezentować, jak poprawnie należy umyć ręce. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał nagrodę w postaci smacznego jabłka, które również samodzielnie  umył.

 

Joanna Piecha

Skip to content