Rok sukcesów Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu

001

 

Zakończył się rok szkolny 2016/2017. Czas na podsumowania. Był to dla naszej szkoły rok obfitujący w sukcesy. Koszykarze reprezentujący szkołę wygrali ligę małopolsko – świętokrzyską i reprezentowali Małopolskę na Mistrzostwach Polski. Siatkarki zdobyły srebrny medal w lidze małopolskiej.

Uczniowie uczestniczyli w małopolskich konkursach kuratoryjnych uzyskując tytuły laureatów w konkursach z biologii (dwóch uczniów), geografii i matematyki, a także tytuły finalistów w konkursach przedmiotowych z chemii oraz biologii.

Egzaminy gimnazjalne pisane przez uczniów naszej szkoły napisane zostały najlepiej pośród szkół miejskich. Uzyskaliśmy następujące wyniki:

  • język polski 75%;
  • historia i wiedza o społeczeństwie 65%;
  • przedmioty przyrodnicze 60%;
  • język angielski 70%.

Klasa matematyczna uzyskała wynik z matematyki na poziomie 70,8% w stosunku do wyników w gminie 51,4%, w powiecie 49,6% i województwie 50,5%.

Skip to content