Powiatowa Gimnazjada w Pływaniu

img_1741

 

 

Dnia 20 grudnia 2016 roku na pływalni w Kętach odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Pływaniu. Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu reprezentowała liczna grupa zawodników i zawodniczek. Drużynowo zarówno dziewczęta jak i chłopcy znaleźli się na podium – dziewczęta były drugie, a chłopcy zajęli trzecie miejsce.

Również indywidualnie nasi uczniowie osiągali sukcesy. Na 50m stylem motylkowym bezkonkurencyjni okazali się Radosław Brania (czas 31,93s) oraz Anita Iwanicka (38,80s). W stylu klasycznym na 50m zwyciężył Jakub Kamyk (39,62s), a Wiktoria Stramecka (46,96s) była druga. Popularnym kraulem na dystansie 50m zwyciężyli nasi chłopcy. Pierwszy był Jakub Sieraczyński (30,19s), a drugi Antoni Starzyński (30,69s).

Również na dystansach 100m nasi uczniowie znaleźli się w czołówce. Na szczególną pochwałę zasługują Matylda Wojtowicz (1:42,72) i Dariusz Sieraczyński (1:28,40), którzy zwyciężali stylem klasycznym. Z kolei płynąca stylem grzbietowym Julia Wąs (2:02,20) zajęła drugie miejsce.

Ze zmiennym szczęściem startowali również: Gabriela Makuch, Karolina Makuch, Magdalena Kubas, Wera Kolasa, Kamil Góralczyk i Janusz Bolisęga.

Wszyscy nasi zawodnicy zasługują na pochwałę. Włożyli wiele serca i mocno się angażowali, a niejednokrotnie pokonywali barierę strachu. Godnie reprezentowali barwy naszego Gimnazjum.

 

Tomasz Kantyka

Skip to content