Pasowanie na czytelnika.

DSCN1069

 

 

W środę 30 października uczniowie klas I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Pasowanie rozpoczęła krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klas Va i VIb, podczas której pierwszoklasiści musieli udowodnić swoją postawą oraz wiedzą, że są godni dostąpić zaszczytu przyjęcia do grona Czytelników. Nasi najmłodsi uczniowie wspaniale zdali egzamin, wykazali się bardzo dobrą znajomością postaci literackich oraz wiedzą jak należy szanować książki. Na zakończenie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać książki.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał  książkę przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

 

Nowym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Skip to content