Nasi uczniowie na UJ w Krakowie

01

Chemia wbrew pozorom, nie jest dziedziną nudną. Dowodem na to, że chemia może być widowiskowa, są nie tylko pokazy przeprowadzane przez naszych gimnazjalistów podczas Dnia Otwartego Szkoły, ale także te na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Właśnie w takiej „chemicznej imprezie” w dniu 4 października 2016 r. uczestniczyli uczniowie MG 2 w Oświęcimiu podczas wycieczki zorganizowanej w ramach innowacji biologiczno-chemicznej.
Młodzi ludzie z klasy II d i III d zobaczyli podczas pokazu efektowne reakcje egzoenergetyczne: burze w probówce, węże faraona, lokomotywa, armata z probówki, ryczącego niedźwiedzia, zapałki chemiczne, ognie bengalskie, znicz olimpijski i wiele, wiele innych. Srebrna probówka i układy okresowe pierwiastków chemicznych były nagrodami dla naszych uczniów za ich aktywny udział w zajęciach.

Małgorzata Wanat

Skip to content