NA PODBÓJ LONDYNU !

1

 

 

W nauce języka obcego nie ma nic lepszego, jak kontakt z żywym językiem! Między innymi ta myśl przyświecała grupie czterdziestu uczniów naszej szkoły, którzy wraz z nauczycielami 1 kwietnia wyruszyli na podbój Londynu. Po 24-godzinnej podróży autokarem naszym oczom ukazały się białe klify Dover. Po dotarciu do Londynu  z marszu rozpoczęliśmy zwiedzanie: południk zerowy w Greenwich, rejs statkiem po Tamizie oraz gwóźdź programu – jazda wspaniałym kołem młyńskim London Eye. Wieczorem uczniowie podzielili się na grupy i rozjechali do brytyjskich rodzin, które zapewniły nam obiadokolację i nocleg. Kontakt z językiem, stylem życia i kulturą londyńczyków to bezcenne wspomnienie z wyjazdu!  Kolejne dni upłynęły pod znakiem intensywnego zwiedzania: słynne londyńskie muzea – Science Museum, National History Museum, British Museum, London Museum, National Gallery, Marine Museum, Museum of Astrology; sławne miejsca – Pałac Buckingham, Westminster wraz ze słynną wieżą z dzwonem Big Ben,  St.James’s Park, Hyde Park, Trafalgar Square, St.Paul’s Cathedral,  The Tower, teatr The Globe, The Albert Memorial i The Albert Hall;  popularne sklepy – m.in. Primark i TopShop na Oxford Street. Praktycznie każdy uczeń miał możliwość wypróbowania swoich umiejętności językowych w codziennych sytuacjach, np. na zakupach!  Ze stolicy Wielkiej Brytanii wyjeżdżaliśmy z żalem, ale  za to z bagażem pamiątek, doświadczeń i niezapomnianych wspomnień.

 

koordynator Magdalena Soboń

admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content