Młodzież MG2 na spektaklu TNT Theatre Britain

20160209_113235

 

W dniu 9.02.2016r. uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr.2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu uczestniczyli w spektaklu anglojęzycznym pt. ,,The Canterville ghost” by Oscar Wilde wystawianym przez TNT Theatre Britain, w Krakowie. Młodzież miała okazję spotkać się z żywym językiem angielskim poprzez bezpośredni kontakt z aktorami. Przedstawienie jest arcydziełem jednego z najlepszych powieściopisarzy: Oscara Wilde’a.
Historia zaczyna się w angielskim zamku, którego właściciel Lord Duke Canterville wystawia go na sprzedaż. Zamieszkały tam duch morderca sprzeciwia się oddania domu. Obcesowa amerykańska rodzina przyjeżdża, aby kupić posiadłość: kowbojska mama, pozornie słodka córka Virginia i jej młodszy brat Washington. Duch robi wszystko co w jego mocy aby wystraszyć przybyłych kupców. Akcja komplikuje się gdy Duke zakochuje się w Virginii.
Humorystyczne przedstawienie ludzkich problemów oraz interakcja aktorów z publicznością sprawiły, że sztuka na długo pozostanie w pamięci widzów.

 

Sprawozdanie ze spektaklu opracowały uczennice klasy 3c :
Izabela Kita i Anna Kubiczek pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. Jolanty Mączko
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content