Młodzi wybierają ….

Młodzi wybierają ..

            W dniu 7 maja 2014r. dwudziestu czterech uczniów klas trzecich Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu uczestniczyło w warsztatach w ramach polsko- niemieckiego projektu edukacyjnego „Wybory 2014- Od teraz Ty decydujesz!”. Projekt  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z programu „Młodzież w działaniu” oraz Landeszentrale für politische Bildung Thüringen, a jego koordynatorką była, z ramienia naszego gimnazjum,  pani Magdalena Soboń. Warsztaty były prowadzone przez studentki z Polski i Niemiec . Ich celem jest zmotywowanie przyszłych młodych wyborców do udziału w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz uświadomienie uczestnikom możliwości oddziaływania na decyzje polityczne. Dzięki udziałowi w zajęciach młodzież  została przygotowana i zmotywowana do: rozwoju i artykulacji własnego spojrzenia na sprawy polityczne, krytycznej analizy poszczególnych stanowisk oraz wyrażania własnej opinii, poszerzyła wiedzę na temat Unii Europejskiej i współpracy międzynarodowej. Efekt pracy będzie mogła wykorzystać, aktywnie uczestnicząc w dyskusjach politycznych i obywatelskich.

Skip to content