Mistrzostwa Szkoły w Szachach dla uczniów klas pierwszych

DSCN9922

 

W dniu 18 czerwca 2018 roku odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Szachach dla uczniów klas pierwszych. Do turnieju przystąpiło 16-stu zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali ze sobą na dystansie pięciu rund. Pierwszoklasiści uczyli się zasad tej królewskiej gry przez cały rok szkolny pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego i instruktora gry w szachy, pana Tomasza Kantyki, a pod koniec roku szkolnego nadszedł czas, aby zweryfikowali swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

Partie stały na zróżnicowanym poziomie. Niektóre kończyły się matem po kilku posunięciach, inne przerywał dopiero zegar, gdy któryś z zawodników przekroczył czas zaplanowany na rozgrywkę. Były też takie, które kończyły się porażką w wyniku błędnego posunięcia wykonanego przez jednego z graczy. Każdej rozgrywce towarzyszyły wielkie emocje. Na końcu wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem. Medale i dyplomy zdobyli wśród chłopców: Jakub Kantyka, Filip Socha i Jan Sordyl, z kolei wśród dziewcząt: Barbara Bibrzycka, Marta Sowa i Nadia Gębczyk.

Wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Tomasz Kantyka

Skip to content