Mistrzostwa Miasta Oświęcimia w narciarstwie alpejskim

DSC02818

 

 

19 grudnia 2017 r. na stoku narciarskim w Spytkowicach odbyły się Mistrzostwa Miasta Oświęcimia w narciarstwie alpejskim. Liczną, bo aż trzynastoosobową grupę stanowili w tych zawodach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.
W grupie wiekowej 13 – 15 lat nasi uczniowie w komplecie zameldowali się na podium. Wśród dziewcząt zwyciężyła Ania Kajor przed Mają Pióro oraz Martyną Bartecką. Nieco niżej uplasowały się: Magda Kajor, Julia Urbańczyk, Magda Gębołyś i Kasia Kotapka oraz Magda Pilch, która nie ukończyła swojego zjazdu. Z kolei wśród chłopców najlepszym okazał się Filip Starzyński, drugie miejsce zajął Stanisław Dąbrowski, a na najniższym stopniu podium uplasował się Pascal Pióro. Tuż za podium, na piątym miejscu ukończył zawody Szymon Brzozowski. W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie byli zdecydowanie najlepsi w swojej kategorii wiekowej.
W grupie wiekowej do lat 12 reprezentował nas jeden uczeń – Jakub Kantyka. W swoim debiucie w tego rodzaju zawodach zajął szóste miejsce.
Najbliższe zawody zaplanowano na 10 stycznia 2018r. w Zwardoniu. Tym razem do zabawy i rywalizacji zaproszeni są również snowboardziści, dla których będą to kwalifikacje do zawodów wojewódzkich. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z nauczycielem wychowania fizycznego Tomaszem Kantyką, który organizuje grupę na wyjazd. Nieprzekraczalny termin zgłoszenia się to 4 stycznia. Koszt wyjazdu wynosi 80zł, w cenie jest przejazd, karnet oraz szansa zmierzenia się z najlepszymi na trasie slalomu giganta. Zapraszamy do udziału.

Skip to content