Mistrzostwa Miasta Oświęcim w Narciarstwie Alpejskim

DSC06557

 

 

17 grudnia 2018 r. w Ośrodku Narciarskim „Siglany” w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Miasta Oświęcim w Narciarstwie Alpejskim. Wzięło w nich udział niemal sto osób, a liczną, bo aż szesnastoosobową grupę stanowili uczniowie z naszej szkoły.

Znakomicie spisały się dziewczęta. W starszej grupie wiekowej (13-15 lat) w gronie jedenastu zawodniczek zajęły sześć pierwszych miejsc. Zwyciężyła  Ania Kajor przed Katarzyną Piskorz, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Martyna Bartecka. Kolejne miejsca zajęły: Magda Kajor, Maja Pióro i Magda Gębołyś. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej zwyciężył również uczeń naszej szkoły – Stanisław Dąbrowski, a  na drugim miejscu uplasował się Pascal Pióro. Miejsce piąte zajął Szymon Brzozowski, szóste Maciej Naras, a czternaste Michał Opach. W klasyfikacji drużynowej reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu zdecydowanie prowadzą.

W grupie wiekowej do lat 10-ciu również mieliśmy swoich przedstawicieli. Świetnie wypadły dziewczynki: Helena Dąbrowska i Julia Matula, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Nieco niższe lokaty uzyskali chłopcy: Wojtek Gębołyś był piąty, a Jakub Kantyka siódmy.

Kolejne zawody na śniegu zaplanowano na 8 stycznia 2019 r. – również w Wiśle. Tym razem jednak nie na dwóch, a na jednej desce. Wszyscy zainteresowani udziałem w zawodach snowboardowych proszeni są o kontakt z nauczycielem wychowania fizycznego Tomaszem Kantyką, który organizuje grupę na wyjazd. Koszt wyjazdu wynosi 90 zł, w cenie jest przejazd, karnet oraz szansa zmierzenia się z najlepszymi na trasie slalomu gigant. Jednak nie wynik jest najważniejszy. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Zapraszamy do udziału.

Tomasz Kantyka

 

Skip to content